FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’ya camilerinizi koruyun mesajı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Han Yunus’taki sözcüsü Hammad Er-Rakab, Batı Yaka’da yaşayan Filistinlilere seslenerek işgal altındaki Batı Yaka’da bulunan camileri Siyonist gaspçıların saldırılarına karşı korumalarını istedi.

Hammad Er-Rakab, bugün (13 Aralık Pazar) konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.Er-Rakab, “Siyonist işgal devleti Nablus kentinin doğusundaki Yasof köyünde bir camiyi yakarak İslam’a ve Müslümanlara karşı düşmanlığını teoriden pratiğe dönüştürmüştür” dedi.

Hamas sözcüsü, gaspçı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarından tümüyle işgal devletinin sorumlu olduğunu sözlerine ekledi.

Saldırının kutsal değerlere ve ibadet mekanlarına açılan savaşın bir parçası olduğunu belirten Er-Rakab, Siyonist işgal devletinin bu saldırıyla ibadet mekanlarının ve kutsal yerlerin korunmasını isteyen tüm uluslararası anlaşmaları ve hukuku çiğnediğini ifade etti.

“Biz Hamas olarak camilerimizi canlarımızla ve kanlarımızla koruyacağız” diyen Hammad Er-Rakab, Batı Yaka halkını da camilerini Siyonist gaspçıların saldırılarından korumak üzere acilen harekete geçmeye ve gerekli önlemleri almaya çağırdı.

Yahudi yerleşimcilerin camiye yönelik saldırılarını Abbas-Dayton güçlerinin direniş mensuplarını hedef alan baskıları ve işgal güçleriyle yaptığı güvenlik koordinasyonu sürerken yaptığını hatırlatan Er-Rakab, milis güçlerinin Filistin köylerini basan Yahudi yerleşimcilerden yakalananları gözaltına almak veya esir değişiminde kullanmak üzere esir almak yerine Siyonist işgalciye teslim etmelerini de şiddetle kınadı.

Hamas Hareketi’nin Han Yunus’taki sözcüsü Hammad Er-Rakab, Abbas-Dayton milisleri tarafından salıverilen Siyonist gaspçıların geri dönerek yeniden Filistin köylerine baskın düzenlediklerini ve cami yaktıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.