HaberlerİranOrtadoğu

Batı yeniden cahiliye çağına dönmek istiyor

İran’ın önde gelen büyük alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi, batıda eşcinsellik, Kuran-ı Kerim yakma küstahlığı gibi sözde özgürlüklerin cahiliye çağına dönüş olduğunu vurguladı.

Batı dünyasında yaşanan sapkınlıklara temas eden İslam aleminin büyük alimi Ayetullah Mekarim Şirazi, eşcinsellik, mukaddesata saygısızlık, cinsel ilişki serbestliği ve Kuran-ı Kerim’i ateşe vermek gibi durumların batıda özgürlük sayıldığını belirtti.

Ayetullah Mekarim Şirazi, batıda eşcinsellik, Kuran-ı Kerim yakma küstahlığı gibi sözde özgürlüklerin, bir nevi eski Arap toplumlarının cahiliye çağına dönüş olduğunu vurguladı.

Ayetullah Mekarim Şirazi, bu tür hayvanca hareketlerin eskiden cahiliye çağında ve 3 bin yıl önce Hz. Şuayb’in -s- peygamber olarak gönderildiği dönemde serbest olduğunu, Hz.Şuayb Peygamberin eşcinsellik ve sapıklıklarla mücadele etmek ve toplumu bu bozulmalara karşı uyandırmak için gönderildiğini hatırlatarak, bu yüzden şimdi batıda tam bir cahiliye dönemine dönüş yaşandığını söylemenin mümkün olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.