Haberlerİnsan HaklarıİranOrtadoğu

Batılılar, insan hakları konusundaki bakış açısını düzeltme niyetinde değildir

İran yargı kurumu insan hakları merkezi sekreteri Muhammed Cevad Laricani, Amerika ve batılı ülkelerin, insan hakları konusundaki görüşlerini değiştirmek gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

İran yargı kurumu insan hakları merkezi sekreteri Muhammed Cevad Laricani, düzenlediği basın toplantısında, batılı ülkeler ile Siyonistlerin İran’a yönelik insan hakları kararına işaretle, “İran’a yönelik yöneltilen suçlamalar tamamen düşmancadır. İleri sürülen kalıplaşmış iddialar yeniden gündem getirilmiştir ve İran İslam cumhuriyeti buna geniş kapsamlı cevap vermiştir” diye konuştu.

Muhammed Cevad Laricani Siyonist rejim ve ABD öncülüğündeki batılı ülkelerin, insan haklarının çok açık ve geniş kapsamlı bir şekilde ihlal edildiğini belirterek, batılı terörizme destek veriyorlar, teröristlerin cinayetlerine geniş kapsamlı destekle insan haklarını ihlal ediyorlar ve en son bir kez daha görüldü ki, Siyonist rejim cinayetlerini batılı ülkelerin desteğiyle yapmıştır” diye konuştu.

İran yargı kurumu insan hakları merkezi sekreteri Muhammed Cevad Laricani, BM raportörü Ahmed Şehid’in, İran’daki insan hakları meselesine temasla da, maalesef bu rapor, tamamen ABD ve Siyonistlerin baskısıyla hazırlanmıştır. İran aleyhine dosya hazırlanması için yapılan çalışmaların alt yapısı oluşturulmak isteniyor diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.