HaberlerİranOrtadoğu

Batılılar müslüman ülkelerin büyümesini istemiyor

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İran’ın nükleer çalışmalarının barışçıl olduğunu vurgulayarak, batılıların müslüman ülkelerin büyümesini istemediklerini söyledi.

Bugünkü Tahran Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığında kılındı.

Hutbesinde İran’ın barışçıl nükleer çalışmalarına yönelik batılı ülkelerin tehditlerine işaret eden Ayetullah İmami Kaşani, batılı ülkelerin İran’ın nükleer çalışmaları bilimsel ve sanayiye yönelik olduğunu bilmelerine rağmen ona karşı çıktıklarını, bunun sebebi de müslüman ülkelerin büyümelerini istemediklerinden kaynaklandığını açıkladı.

Ayetullah İmami Kaşani hutbesinin başka bölümünde Gazze, Filistin halkı ve Siyonistlerin baskılarına işaret ederek, İslam dünyası ve devletlerinin sağduyulu olmaları ve görevlerini yerine getirmeleri müslüman ülkeleri Siyonislerin tehditlerine karşı koruyacağını kaydetti.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, bütün iniş çıkışlara rağmen İslam Cumhuriyeti’nin düzeni bugün onurlu bir şeklide dik durduğunu, bu onuru ise halk, rahmetli İmam Humeyni ve Rehber İmam Ali Hamaney’in dirayetinden kaynaklandığını, bütün bunlar bu düzenin hakkaniyetinin göstergesi olduğunu hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.