HaberlerİranOrtadoğu

Batılılardan kutlama mesajı beklemiyoruz

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran halkı ve İslam Devrimi Lideri tarafından onaylanan 10. Hükümetin programın gerçekleşmesinde herkes çaba göstermesi gerektiğini söyleyerek, İran’ın, Batılılarda kutlama mesajı beklemediğini söyledi.

Bugün İslami Şura Meclisi’nde gerçekleşene 10.cumhurbaşkanı yemin töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Dr. Ahmedinejad, İran halkın aslında dünyada adaletin sağlanmasına ve olgu bir toplumun oluşturulmasına oy verdiğini söyledi.

İran halkına hizmet etmek ve ülkeyi ilerletmekten başka düşüncesi olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran halkı ve İslam Devrimi Lideri tarafından onaylanan 10. Hükümetin programını seçim propaganları sırasında herkesin bilgisine sunduğunu hatırlatmakla, hukuki ve şer-i olarak herkes bu programların gerçekleşmesinde yükümlü olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca, İran’ın, zorba güçlere karşı dik duracağını ve dünyanın yapılarının değişmesi için çaba göstereceğini belirtmekle, “İran milletlerin hukukuna saygı duyuyor ayrıca, adalet ve saygı çerçevesinde diyalog yanlısı olduğu gibi uluslararası yasaların suistimaline de sessiz kalmayacaktır”şeklinde kaydetti.

Ahmedinejd, Batılı ülkelere hitaben, “İran’da kimse sizin kutlamanızı beklemiyordur. İran halkı sizin iyi veya kötü tavırlarınıza da değer vermiyordur”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.