HaberlerİranOrtadoğu

Batı’nın kadife devrim hayalleri suya düştü

İran İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, kadife devriminin Velayet-i Fakih ve Anayasayı Korumayı Konseyi gibi bazı düzen erkânlarını ortadan kaldırmayı amaçladığını söyledi.

İran İmam Ali(sa) Deniz karargâhı personeli arasında konuşan İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Murtaza Saffari, İslami İran’da gerçekleştirilmeye çalışılan kadife devriminin nizamın Velayet-i Fakih ve Anayasayı Koruma Konseyi gibi birçok erkânını ortadan kaldırmayı amaçladığına değinerek “Kadife devrimi yöneticileri İran’ın batı tarafından işgal edilmesi çizgisini izliyorlardı” dedi.

Tuğamiral Saffari daha sonra, 10. hükümetin zaferini İlahi istek ve iradenin neticesi olarak tanımlarken, kadife devrim projesini de, ABD tarafından önceden hazırlanan bir senaryo olarak niteledi ve “Eğer Hizbullah direnmeseydi ve İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu kargaşacılara karşı devreye girmeseydi Hz Ali (sa) döneminde Muaviye iktidarının yaşattığı acı vaka bir kez daha tekrarlanırdı” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.