HaberlerİranOrtadoğu

Bazı Arap devletleri siyonistlerle ilişki içerisinde

30 yıl esaretin ardından Korsan israil’in hapishanelerinden kurtulan lübnanlı mücahit Semir Kantar, bazı Arap devletlerin korsan İsrail’e karşı teslimiyete doğru adım attıklarını belirtti.

Lübnanlı mücahit Semir Kantar, bazı Arap devletlerin korsan İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığına değinerek, söz konusu Arap devletler için siyonistlerin ne türlü cinayetler işlediğinin asla önem arz etmediğini, bu devletler için hatta uzlaşmaya karşılık Tel aviv’den ne gibi imtiyazlar alacaklarının bile önemli olmadığını ve sadece kendi maslahatlarını düşündüklerini ve bu çerçevede katil İsrail’in bekasını sürdürmesine razı olduklarını kaydetti.

Kantar, korsan İsrail’in Lübnan’a yönelik muhtemel saldırısı ve Hizbullah hareketinin nasıl tepki vereceği ile ilgili bir soruya da siyonistlerin muhtemel saldırısına verilecek karşılık büyük şaşkınlık yaratacak ve kesinlikle bölgede büyük gelişmelere yol açacaktır, şeklinde karşılık verdi.

Semir Kantar 1978’de bir operasyon sırasında esir düşen ve bir yıl önce siyonistlerin esaretinden kurtulan en eski Lübnanlı esirdir.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.