HaberlerİranOrtadoğu

Bazı güvenlik konseyi üyeleri İran’la gizlice işbirliği yapıyor

İran ulaştırma bakanı Behbehani, güvenlik konseyinde İran aleyhinde oy kullanan bazı üyelerin İran ile demiryolu alanında gizlice işbirliği yaptığını açıkladı.

Amerika ve batının İran’a yönelik yaptırımlarının yeni bir konu olmadığını , bu ambargoların 30 yıllık bir mazisi olduğunu kaydeden ulaştırma bakanı Behbehani, İran’ın son yıllarda yaptırımlarla mücadeleyi artık öğrendiğini belirtti.

Behbehani, yaptırımların İran’ın demiryolu ve hava taşımacılığı alanlarında da tamamen etkisiz olduğunu, hali hazırda bakanlık olarak demiryolu konusunda vagon ve lokomotif temini konusunda hiç bir sıkıntı çekmediklerini vurguladı.

Ulaştırma bakanı özellikle demiryolu alanında dünyanın bir çok gelişmiş ülkesi ve hatta İran aleyhinde çıkan kararnameye oy veren güvenlik konseyine üye bazı ülkelerin gizlice İran ile işbirliği yaptığını, bunun tek nedeninin de kendi çıkarlarını düşünmeleri olduğunu ifade etti.

İran’a karşı ambargo kararı isteyen ülkeler arasında şimdi İran’la işbirliği yapmayan ve ambargoyu delmeyen hiçbir ülke kalmadı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.