İslami Davet

Bazı İslam ülkeleri, Batılı ülkelerin ve siyonist rejimin baskısı altındadır

23 Eylül 2012 23:07

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani bazı İslam ülkelerinin batılı ve Siyonist rejimin baskısı altında olduğunu söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İslami radyo ve televizyonlar birliği genel kurul toplantısının açılışında yaptığı konuşmasında, uluslararası alanda ciddi gelişmelerin yaşandığını belirterek, bu gelişmeler, İslami radyo ve televizyonlar birliğinin önemini daha bir seçkin kılıyor” diye konuştu.

Laricani, Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonar dünya’da ciddi sorunların yaşandığını, ABD’nin dünyayı tek kutuplu olarak yönetme siyasetleri izlediğini ve bu anlayış ve düşüncenin de Ortadoğu bölgesinde ciddi savaşlara yol açtığını söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani Afganistan Irak, Lübnan ve Gazze’ye ABD tarafından yürütülen savaşlara işaretle de, Amerika, şimdilerde, İran’a yönelik ciddi ve büyük söylemler ve tehditlerde bulunuyor çünkü tek gücün kendisi olduğunu sanıyor” dedi.

Irak’ın işgaline karşı İran’ın sürekli karşı çıktığını belirten Laricani , AB’nın Irak’ı işgaline önceleri İran’la birlikte, Almanya, Fransa, Rusya’nın da karşı çıktığını ve bu işgalden rahatsız olduklarını dile getirdiklerini fakat, bu ülkelerin daha sonra düşüncelerinde geri adım atarak, bazı nedenlerden dolayı, ABD’den özür bile dilediklerini söyledi.

Bazı İslam ülkeleri, Batılı ülkelerin ve siyonist rejimin baskısı altındadır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık