HaberlerİranOrtadoğu

Bazı komşu ülkeler siyonistlere hizmet ediyor

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad “Komşu ülkelerden bazıları İslam adına Siyonistlere hizmet ediyor ve onların dünyaya hâkim olmasına yardımcı oluyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad bugün, Uluslararası 7. Camiler Haftası Konferansının kapanış merasimine katılırken yaptığı konuşmada, insanoğlunun uğraşmakta olduğu sorunların esas kaynağının yine insanın üzerindeki sorumluluğundan habersiz olmasından kaynaklandığının altını çizerken “İnsan ta ilk günden itibaren hangi kötülük ve problemle karşılaştıysa bu, onun mükemmel insan çizgisinden kopup uzaklaşmasından kaynaklanmıştır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra, cinayet ve istilacılığın doruk noktasına ulaşan ABD eski Başkanı George Bush gibi kimselerin hiçbir ilahi kurala bağlı olmadıkları ve Kuran-ı Kerim tabiriyle hayvandan beter olduklarına değinerek “Onlar New York’ta bir terör hadisesi oldu diye Irak’ta bugüne kadar yüz binlerce insanı katlettiler. Üstelik binlerce insanın öldüğünü iddia ettikleri o terör hadisesi konusunda araştırma yapılmasına da izin vermiyorlar” dedi.

Afganistan ve Irak’a demokrasi getirecekleri bahanesiyle bu ülkelerin topraklarını işgal eden Amerikan Ordusu yüzünden bu iki ülke halkının işgalin ilk gününden bu yana hiç mutlu bir gün yaşamadıklarını ve her gün sadece yakınlarının ölüm veya yaralanmalarına şahit olduklarını da hatırlatan Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad ayrıca “ABD, İslami bir bölgeye hâkim olma ve oranın servetini ele geçirme niyetiyle Irak’ı işgal etti. Bunun için de Müslümanları bölme ve gruplara ayırma yolunu şeçti. Ama Yüce Allah’a hamdolsun ki, İslam’ın belli ve değişmez kanunları, kendine has özelliği, belli bir Kitabı ve şeriatı vardır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.