FilistinHaberlerOrtadoğu

Bazı siyasi çevreler Gazze’nin huzur ve güvenliğini sarsmak istiyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Müşir El-Mısri, Gazze Şeridi’ndeki huzura ve güvenliğe darbe vurmak için bir takım siyasi çabaların olduğunu söyledi.

El-Ahrar Hareketi’nin dün akşam (18 Mart Çarşamba) Gazze’deki merkezinde düzenlediği panele katılan El-Mısri, tehlikelere karşı hakları koruma üzerine kurulu ortak bir strateji benimsenmesi çağrısında bulundu.

Gazze Şeridi’nin iç cepheyi güçlendirmeye ve milli esaslar üzerine kartlarını yeniden düzenlemeye ihtiyacı olduğunu belirten El-Mısri, Filistin Yönetimi’ne bağlı olan ve 2007’den önce Gazze Şeridi’nin kontrolünü elinde bulunduran güvenlik birimlerinin olaylarda parmağı olduğunu ifade etti.

Bazı siyasi çevrelerin abluka ve maaş krizi gibi nedenlerle Gazze Şeridi’nin içinden geçmekte olduğu olağanüstü şartları istismar etmek istediğine dikkat çeken El-Mısri, Gazze halkına karşı tarafın kurtarıcı olduğu mesajı verilmek istendiğini söyledi.

Milletvekili El-Mısri, güvenlik birimlerinin milli direniş projesini korumaları gerektiğini ifade ederek, Hamas Hareketi’nin diğer gruplara bazı siyasi çevrelerin huzur ve güvenliği sarsmayı hedefleyen hareketleri hakkında bilgi verdiğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.