HaberlerBediüzzaman Said NursiİranOrtadoğu

Bediüzzaman Said Nursi(ra) İslam karşıtı akımlara direnmiştir

İran İslami Şura Meclisi Kültürel Komisyonu Başkanı Golamali Haddad Adil, Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra)’nin en büyük kaygısının başka kavramların İslam’ın yerine geçmesinden ibaret olduğunu belirtti.

Dün sabah Tahran’da Uluslararası İslami Mezhepler Üniversitesi tarafından düzenlenen uluslararası Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra)’nin düşünceleri zirvesinde konuşan Haddad Adil, Türkiye’nin İslam dünyasındaki tarihi konumuna işaret ederek, bu ülkenin seçkin düşünürlerini yakından tanımak gerektiğini belirtti.

Haddad Adil, bu çerçevede bugün Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra)’yi anmak için bir araya geldiklerini, Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra)’nin İslam karşıtı akımlara ve Batı’nın ahlak karşıtı ilkelerine karşı direndiğini vurguladı.

Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra)’nin Osmanlı döneminden yeni Türkiye’ye geçiş süreci gibi dalgalı bir dönemde yaşadığını belirten Haddad Adil, İran için Allame Fadlullah Nuri neyse, Türkiye için Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra)’nin de aynı şeyi ifade ettiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Kasım 2020 (27) içerik yüklenmiştir.