FilistinHaberlerOrtadoğu

Bedran: Amerika Başkan Yardımcısının Burak Duvarı Ziyareti Tehlikeli Bir Gelişme

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, Amerika Başkan Yardımcısı Mike Pence’in geçen hafta işgal rejimine yaptığı ziyarette işgal altındaki Mescidi Aksa’nın bir parçası olan Burak Duvarı’nı ziyaret etmesinin, Amerika’nın Kudüs kararından sonra yeni durumu empoze etmeyi amaçladığını söyledi.

Bedran yaptığı açıklamada, bu ziyaretin Filistin halkına karşı bir meydan okuma olduğunu hatırlatarak, Filistin halkının sivil ve resmi düzlemde her türlü yolla buna karşı durması gerektiğini ifade etti.

Bedran açıklamasında “Kudüs ve Batı Yaka’daki halkımızın özellikle Kudüs ve Mescidi Aksa’da gösteri ve yürüyüşlerine, mümkün olan her yerde işgal güçleriyle çatışmalarına devam etmeleri gerekir. Bu şekilde Trump’a ve yardımcısına Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olduğunu, bundan asla taviz vermeyeceklerini göstermeleri gerekir” dedi.

Filistin halkının Kudüs için verdiği şehit ve yaralıları selamlayan Bedran, intifadanın sürdürülmesini, işgalcinin zor duruma sokulmasını, Kudüs ve Filistin’i çevreleyen tehlikelere karşı safların birleştirilmesini istedi.

Beyaz Saray’da yapılan açıklamada Mescidi Aksa’nın batı kapısı olan ve Siyonistlerin Ağlama Duvarı dedikleri Burak Duvarı’nın İsrail’in bir parçası olduğu ifade edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.