FilistinHaberlerOrtadoğu

Bedran: “Direniş Grupları Şehit Ebu Amşe’nin İntikamını Alacak”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Hüsam Bedran, şehit genç Muhammed Ebu Amşe’nin intikamını alma sorumluluğunun Filistinli tüm gruplara düştüğünü ifade etti.

Bedran, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi’ni Filistin halkının işgalcilerin cinayetlerine misillemede bulunabilmesi için Batı Yaka’da direnişçilerin peşine düşmeyi bırakmaya ve işgal güçleriyle yapılan güvenlik işbirliğine son vermeye çağırdı.

Güvenlik koordinasyonuna son verilmesinin halkın isteği olduğuna dikkat çeken Bedran, bunun bugünlerde herhangi bir vakitten daha zorunlu hale geldiğini ifade etti.

İşgalciler her gün Filistinli kanı akıtırken Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin silahlarının sessiz kaldığını hatırlatan Bedran, Batı Yaka’daki direniş gruplarının işgalcilerin cinayetlerine karşılık vermek için hiç kimsenin kararını beklemeyeceklerini söyledi.

Bedran, şehidin ailesine ve Cenin’e bağlı Kefer Rai beldesi sakinlerine taziyelerini ileterek, direniş güçlerinin şehidin intikamını alacaklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.