FilistinHaberlerOrtadoğu

Bedran: “İntifada Gençliği Düşmanı Hezimete Uğratacaktır”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Husam Bedran, Hamas’ın öğrenci grubu olan İslamî Kitle öğrenci grubunun, işgalcinin tutuklamalar yoluyla kendisine indirdiği yoğun darbelere direnmeye muktedir olduğunu belirtti.

Bedran yaptığı basın açıklamasında, genelde öğrenci hareketinin özelde ise İslamî Kitle grubunun daha önce üniversitelerde liderler çıkardığı gibi şimdi de çıkardığını ve gelecekte de çıkarmaya devam edeceğini ifade etti.

Bedran, işgalcinin En-Necah, Birzeit ve diğer üniversitelerde başlattığı tutuklama operasyonlarının bu üniversitelerin Kudüs İntifadası’nda üstlendikleri misyonu yansıttığını söyledi.

İşgal güçleri dün yaptıkları operasyonlarda Birzeit Üniversitesinde faaliyet gösteren İslamî Kitle öğrenci grubu liderlerinden 7 kişiyi tutukladı.

Bedran, işgal rejimiyle rol paylaşan Filistin Yönetimi’nin Hamas hareketine yönelik yaptığı baskıları da kınayarak, Filistin Yönetimi’nin en son 5 Hamas mensubunu tutukladığını ve 4’ünü de ifade vermeye çağırdığını kaydetti.

Bedran yaptığı açıklamada ayrıca dün 4 Siyonist askerin yaralanmasıyla sonuçlanan feda eylemini tebrik ederek, feda eylemi yaparak intifadayı sürdüren Filistinli gençlerin düşmanı hezimete uğratacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.