FilistinHaberlerOrtadoğu

Bedran: “Siyasi Gözaltılar Halkın Hamas Etrafında Kenetlenmesini Sağlıyor”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Hüsam Bedran, Hamas’ın direniş seçeneğine bağlılığının ve Filistin’i özgürlüğe kavuşturmak için çalışmasının bedeli olarak liderlerini ve gençlerini kurban vermeye devam ettiğini söyledi.

Bedran, bugün (19 Mayıs Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da Hamas Hareketi liderlerine ve üyelerine yönelik baskılarını artırmasının halkın Hamas etrafında daha çok kenetlenmesine yol açtığını ifade etti.

Son günlerde Hamas’ın Batı Yaka’daki liderlerini hedef alan siyasi gözaltıların ve Cenin’den Abdülcebbar Cerrar ve Tubas’tan Nadir Sevafıta’nın gözaltına alınmasının işgal güçlerinin ve Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin koordineli bir şekilde gerçekleştirdikleri operasyonların devamı niteliğinde olduğunu bildiren Bedran, Filistin halkının her dönemde direniş ve cihat seçeneği etrafında kenetlendiğini gösterdiğini söyledi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin tüm sınırları aştığına dikkat çeken Bedran, Filistin topraklarındaki işgal tamamen sona erene kadar Hamas’ın direniş ve cihat yolunda yürümeyi sürdüreceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.