HaberlerİranOrtadoğu

Behram Kasımi ABD’nin “11 Eylül” suçlamalarına sert yanıt verdi

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü İran’ın 11 Eylül saldırılarında parmağı olduğuna dair herhangi bir kanıt ortada yokken ABD’nin Tahran’a karşı gıyaben verdiği siyasi kararı şiddetli şekilde kınadı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi İran’ın 11 Eylül saldırılarında parmağı olduğuna dair herhangi bir kanıt ortada yokken ABD’deki bir mahkemenin Tahran’a karşı gıyaben verdiği siyasi kararı şiddetli şekilde kınadı.

Kasımi sözlerini şöyle sürdürdü: Böylesi mesnetsiz hükümler, küresel hukuk düzenine karşı çıkmakla birlikte 11 Eylül olayına kurban gidenlerle yakınlarıyla dalga geçme anlamına gelir. Böylesi sonuçsuz siyasi planları oluşturanlar ise ABD’deki mahkeme süreçlerini etkileyerek olayı asıl faillerinden saptırıp istedikleri yönde ilerletmeye çalışıyorlar. Ancak hiç şüphesiz böyle bir şey gerçeğe dönüşmeyecek.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ilaveten şöyle dedi: Bu girişim ayrıca uluslararası hukuka dayanan devletlerin dokunulmazlığını çiğnemektedir; İran İslam Cumhuriyeti olarak bu yasadışı sürece karşı sahip olduğumuz tüm hakları muhafaza ediyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.