HaberlerİranOrtadoğu

Behram Kasımi: Amerika’nın insan hakları konusundaki iddiaları bir slogandan ibarettir

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Amerika’nın insan hakları konusundaki iddialarının bir slogandan ibaret olduğu ve diğer ülkelere karşı bir baskı aracı olarak kullanıldığını ifade etti.

İran genç muhabirler kulübü’nün bildirdiğine göre İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Kasımi, Beyaz Saray’ın insan hakları konusundaki iddialarına dikkat çekerek şöyle dedi: Amerika yönetiminin göçmenlere karşı izlediği siyasetleri ve çocukları ailelerinden ayırması, beşeriyete karşı bir girişimdir.

BM insan hakları komitesinin performansı ve Amerika’nın bu komite’den çekilmesini eleştiren Kasımi, “İnsan hakları konusundaki bazı sorunlar bu komitenin ülkelere karşı izlediği çifte standart politikasından kaynaklanıyor ve Amerika bu konuda inkar edilemez bir rol ifa etmektedir”diye kaydetti.

Amerika’nın Paris ve Bercam anlaşması gibi uluslararası anlaşmalardan çekildiğine dikkat çeken Kasımi, Trump’ın girişimleri, Amerika yönetiminin uluslararası anlaşmaların yükümlülüğünden çekildiğini gösterdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ekim 2023 (31) içerik yüklenmiştir.