HaberlerİranOrtadoğu

Behram Kasımi: Bölgenin güvenliği bütün ülkelerin işbirliğiyle sağlanmalıdır

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Kuveyt savunma bakanının İran ile işbirliği ve teamül içinde olunması gerektiğine dair açıklamasını olumlu değerlendirirken, ‘güvenli ve ilerlemiş bölge, ancak bütün ülkelerin katılımı ve işbirliğiyle mümkün oluru’ dedi.

İRNA’nın haberine göre, Kasımi, Kuveyt savunma bakanı ve başbakan yardımcısının açıklamasına temasla, İran’ın her zaman komşularıyla ilişkileri geliştirmeyi dış siyasetinin öncelikleri olarak gördüğünü belirterek, güçlü, ilerlemiş, güvenli bir bölgenin ancak bütün komşu ülkelerin katılımı ve işbirliğiyle mümkün olacağına inandığını söyledi.

Kasımi, bugün dünyanın kalkınması ve refahının bütün ülkelerin birbirine bağlı olduğunu zira ihtilafların görüşmeler yoluyla giderilmesi halinde istenilen refah ve güvenliğe ulaşılacağını belirterek, İran’ın her zaman komşularla her türlü ihtilafı görüşmeler yoluyla gidermeye hazır olduğunu söyledi.

Kuveyt savunma bakanı ve başbakan yardımcısı Kuveyt’te yatırım konferansının açılışında yaptığı konuşmada, İran’ın her zaman komşularıyla ilişkileri geliştirmeye önem verdiğini ve yine bölgede istikrar sağlanması için çaba gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.