AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Behram Kasımi: Fransa’daki terör saldırısını kınadı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Fransa’daki son terör saldırısını kınayarak, dünya ülkelerinin, tekfiri terörizm ve radikalizmin asıl hami ve tebliğcilerinin gerçek dışı yeni sloganlarının etkisi altında kalmamaları gerektiğini bildirdi.

Paris’te gerçekleşen bıçaklı saldırıda ikisi ağır sekiz sekiz kişi yaralandı. En az 2 kişi ise hayatını kaybetmişti.

Fransa İçişleri Bakanı Gerrard Collomb, saldırganın ne tür bir motivasyonla bu saldırıyı düzenlediğini henüz bilmediklerini söyledi. Collomb, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda “Hızla reaksiyon gösteren ve durumu kontrol altına alan, saldırganı etkisiz hale getiren polis güçlerimizi tebrik ediyorum. Kalbim, bu acımasız saldırının kurbanlarıyla beraber” ifadesini kullandı.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada Paris’teki terör saldırısı kurbanları ile dert ortaklığında bulunarak, bu saldırının sorumluluğunun IŞİD terör örgütü tarafından üstlenilmesinin, bu acımasız terör örgütünün kendi adını gündeme getirmek ve bölgedeki son yenilgiler ardından varlığını sürdürebilmek için doyumsuz ve acımasız isteğini gösterdiğini söyledi.

Yıllardır, IŞİD’in oluşması amacıyla gerekli alt yapıyı oluşturan ve IŞİD’e her türlü silah ve imkan sağlayanların bu terör örgütünün tüm cinayetlerine ortak olduklarını belirten Kasımi, dünya ülkelerinin aşırı ve tekfiri düşünceleri yayan ve destekleyenlere, yeni maskeler altında kendi insanlık dışı faaliyetlerini sürdürmelerine izin vermemeleri gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.