HaberlerİranOrtadoğu

Behram Kasımi: İran güvenlik konusunda kimseyle uzlaşmayacak

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, İran İslam Cumhuriyeti’nin güvenlik konusu ve terörist unsurların saldırıları konusunda asla taviz vermeyeceğini söyledi.

Behram Kasımi, İran’ın Irak’ın kuzeyindeki teröristlere yönelik düzenlediği füze saldırısı konusunda bir soruya verdiği cevapta, “Bu, İran için arzu edilen bir seçenek değildi ama özellikle İran sınır muhafızları ve askerlerini şehit etme ve kışkırtmaya dayalı girişimlerin, İran İslam Cumhuriyeti’ni böylesine bir misilleme ve caydırıcı önlemler almaya zorladı” dedi.

Terör gruplarının son aylarda Irak’ın kuzeyinden İran sınır bölgelerine sızma girişimlerine karşı İran Devrim Muhafızları yayınladığı bildiride, ”cumartesi günü başarılı bir operasyon sonucu, cani terör örgütünün bir eğitim merkezinin, liderlerinin oturumu sırasında karadan karaya kısa menzilli 7 füzeyle vurulduğunu” bildirdi.

İran devrim muhafızları haziran 2017’de de terör örgütü IŞİD’e bağlı unsurların Tahran’daki saldırılarının ardından, teröristlerin Suriye’nin Deyruz’zur’daki komutanlık merkezini füzelerle hedef almış ve böylece İran milleti ve İslam cumhuriyetinin terörizm ve bölgenin tehditlerine karşı kararlı iradesini ve yeteneğini sergilemişti

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.