FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Behram Kasımi, Türk Ve Arap Medyasında Yayınlanan İran Ve Siyonist Rejim Arasında Müzakere İddiasını Yalanladı:

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, İran ve Siyonist rejim arasında dolaylı müzakere yapıldığı iddiasını yalanlayarak,”Bazı Arap ülkelerinin Filistin ülküsüne hainlik yaptığı bir zamanda bu haberler kamuoyunu saptırmak amacıyla yapılmaktadır’’ dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, Siyonist ve Arap medyasında yer alan “İran, Ürdün’de ırkçı İsrail’le dolaylı görüşme gerçekleştirdi” şeklindeki iddiaları yalanladı.

“Bazı Arap ülkelerinin Filistin davasıyla ilgili ihaneti gündemdeyken bu iddialar dünya kamuoyunun dikkatini dağıtmak için üretilen sahte haberlerdir” diyen Kasımi, bunların esastan yalan ve boş iddialar olduğunu belirtti.

Kasımi, “İran İslam Cumhuriyeti, işgalci ve gayrimeşru olan İsrail’in terör rejimini asla ve asla tanımamakta, böyle bir yalan haberin amacı da gayet açık ve net olarak ortadadır” ifadelerini kullandı.

Behram Kasımi, “Siyonist ve Arap basın kuruluşlarının dünya kamuoyunun dikkatini Siyonistlerin işlediği son cinayetlerden dağıtmak için boş iddialarda bulunması sürpriz değildi” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2023 (38) içerik yüklenmiştir.