AvrupaHaberler

Belarus cumhurbaşkanı İran’ı ziyaret edecek

İran Sanayi ve Madenler Bakanı ile bir araya gelen Belarus Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile görüşmek amacıyla önümüzdeki aylarda Tahran’ı ziyaret edeceğini söyledi.

Bu görüşmede İran ve Belarus arasındaki ilişkilere işaret eden İran Sanayi ve Madenler Bakanı Ali Ekber Mehrabiyan,Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın sözlerine atıfta bulunarak İran ve Belarus arasında devam eden ortak yatırımların uygulamasına hız vereceklerini açıkladı.

İran’ın Belarus ile ilişkilerine önem verdiğini ifade eden Bakan Mehrabian, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için pek çok kapasite mevut olduğunun altını çizdi.

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko ise bu görüşmede Tahran ve Minsk arasındaki ilişilerine işaretle, sanayi ve ekonomik alanlardaki ilişkilerin gelşiştirilmesine vurguladı.

Lukaşenko ayrıca, ülkesinin İran ile ilişkişerini geliştirmek için hazır olduğunu konuşmasına ekledi.

Belarus Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile görüşmek amacıyla önümüzdeki aylarda Tahran’ı ziyaret edeceğini söyledi.

Öte yandan, İran Sanayi ve Madenler Bakanı Ali Ekber Mehrabian Perşembe günü meslekteşı Alexsander Rasdoviç ile görüştü. Mehrabian, ekonomik ve sanayi alanlardaki ilişkilerin geliştirilmesi üzerinde görüş alışverişi yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.