AsyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Belarus’tan Esad’a işbirliği mesajı: Suriye’nin yapılanma sürecine katkıda bulunmaya hazırız

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, Suriye’li mevkidaşı Beşar Esad’a gönderdiği mesajda, ülkesinin Suriye’nin yapılanma süreci için hazır olduğunu duyurdu.

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko’nun basın bürosu, Suriye ve Belarus arasında diplomatik ilişkilerin kurulması yıldönümü dolayısıyla Suriye cumhurbaşkanı Esad’a gönderdiği mesajda, son çeyrek yüzyılda Belarus ve Suriye’nin karşılıklı güven ve samimi dostluğa dayalı sağlam ilişkiye sahip olduklarını bildirdi.

Mesajda ayrıca şu ifadelere yer verildi: Belarus ve Suriye ilişkileri özellikle teröristlerle mücadele döneminde büyük bir sınavdan geçti ve Belarus her daim dost ülke olan Suriye’nin yanında yer alarak Şam yönetiminin teröristlerle mücadele çabalarına destek verdi. Gelinen noktada Suriye’de teröristlerle mücadele bu ülke ordusunun zaferiyle sonuçlanmaktayken, Belarus Suriye’nin yapılandırılmasına katkıda bulunmaya hazırdır.

Suriye cumhurbaşkanı Esad da Belarus cumhurbaşkanına gönderdiği mesajda, iki ülke arasında çeşitli alanlardaki işbirliklerinin devam etmesini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.