AvrupaHaberler

Belçika’da İslam ve Batı zirvesi yapıldı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de “İslam ve Batı, gelecek için katılım” başlıklı oturum, İran İslam Cumhuriyetinden temsilcilerin katılımı ile gerçekleşti.

İran İslami Kültür ve iletişim Kurumundan verilen bilgiye göre “İslam ve batı, gelecek için katılım” başlıklı oturum Avrupa komisyonu, İslam Konferansı Teşkilatı, Dünya İslam Kongresi, İslam Kalkınma Bankası, Vatikan, Counterbery Kilisesi ve Fransa’nın İslam ve Batı derneği gibi bazı kurumların katılımı ile Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşti.

Üç gün süren oturuma dünyanın 42 ülkesinden üst düzey bilim adamları ve yöneticilerin katıldığı belirtilirken, oturumun an ekseninin İslam ve batının geleceği olduğu ve her gün için özel bir konu ele alındığı, ilk gün İslam ve batı işbirliği peşinde, ikinci gün İslam ve batı ve dayanışma zarureti ve son gün İslam ve batı arasında işbirliği fırsatları başlıklarının tartışılması ile geçtiği kaydedildi.

Oturuma İran’dan katılan Dr. Fatıma Tebatebai’nin İslami irfan ve çağdaş irfanın sorunları başlıklı konuşması, katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.