FilistinHaberlerOrtadoğu

Belin köyü sâkinleri bayramı ayrım duvarının yakınında kutladılar

Siyonist işgal devletinin ırkçı ayrım duvarı sebebiyle köyleri ortadan ikiye bölünen, arazileri gasp edilen, çocuklarının gideceği okullarla evleri arasına duvar giren Batı Yaka’daki Belin köyü sâkinleri insanlık onuruna sahip çıkma iddiasındaki sivil toplum kuruluşlarının dikkatlerini çekme amacıyla Ramazan bayramını kutlama törenlerini söz konusu duvarın yakınında düzenlediler.

Kirli yüzlerini ve vahşi ırkçılıklarını ortaya koyan duvar ayıplarına dikkat çekilmesinden rahatsız olan siyonist işgal güçleri bayram kutlamasının bu duvar yakınında düzenlenmesine de katlanamadı ve toplananlara bayramda da saldırdı. İşgalcilerin saldırıları sebebiyle bayram kutlamasına katılan eylemcilerden biri yaralandı, bazı eylemciler de üzerlerine göz yaşartıcı bombalar atılmasından dolayı boğulma tehlikesi geçirdi. Hak mücadelesi içindeki Belin köyü ahalisinin eylemlerine değişik ülkelerden barış gönüllüleri de katıldı.

Eylemciler gösterilerinde, işgal devletinin yahudileştirme faaliyetlerine tepki gösteren ve halk direnişine katılmalarından dolayı zindana atılan direnişçilere desteklerini ifade eden sloganlar attılar.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.