FilistinHaberlerOrtadoğu

Belin ve Nalin halkı siyonistlerle çatıştı, 8 yaralı

Siyonist işgal askerlerinin, Belin ve Nalin köyleri sakinlerinin toprakları üzerinde inşa edilen ırkçı ayrım duvarı ile topraklarının gasp edilmesini protesto etmek için yaptıkları gösterileri sert bir şekilde bastırması sonucu 8 kişi yaralandı. Müdahale sırasında onlarca göstericinin de atılan gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği bildirildi.

Belin ve Nalin halkı, Cuma namazından sonra köylerine dayanışma amacıyla gelen yabancılarla birlikte Filistin bayrakları ve değişik dövizlerle işgalcilerin bölgedeki uygulamalarını, ırkçı duvarını ve Filistin halkına karşı işledikleri cinayetleri kınayan sloganların eşliğinde yürüyüşe geçti.

Protesto gösterilerini sürdürmek isteyen göstericiler işgal güçlerinin sert müdahalesiyle karşılaştı. İşgal güçlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması sonucu ortalık bir anda savaş alına döndü. Müdahale sırasında göstericilerden 8’i yaralanırken onlarcası da atılan gazlar nedeniyle zor anlar yaşadı.
Belin ve Nalin halkı toprakları üzerinde inşa edilen ırkçı ayrım duvarını, topraklarının gasp edilmesini, işgalcilerin Filistin halkına karşı uygulamalarını ve Siyonist gaspçıların saldırılarını protesto etmek için uzun süredir her hafta Cuma günleri namazdan sonra gösteri yapıyor. Filistinlilerle dayanışmak amacıyla bölgeye gelen yabancılarla birlikte gösteri yapan Filistinliler çoğu zaman işgal askerlerinin sert müdahalesiyle karşılaşıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (52) içerik yüklenmiştir.