FilistinHaberlerOrtadoğu

Beni Naim’de öldürülen gaspçıların kimlikleri açıklandı

Siyonist işgal rejimiyle Oslo takımı arasında doğrudan müzakerelerin başlayacağı tarihe sadece iki gün kala Batı Yaka’nın El-Halil şehrine bağlı Beni Naim kasabasının doğusunda bir eylem gerçekleştiren direniş mücahitleri dört Siyonist gaspçı yerleşimciyi öldürdü.

Gaspçıların isimlerinin; Talya Imes, Yitzhak Imes, Kochava Even-Haim, Avishai Schindler olduğu bildirildi.

Eylemde özel bir aracı kullanan direniş mücahitlerinin bugün akşam (31 Ağustos Salı) Kiryat Arba yerleşkesine 60 kilometre kala gaspçı yerleşimcilerin kullandığı bir aracı otomatik silahlarla taramaları sonucu 4 gaspçı olay yerinde hayatını kaybetti. Direniş mücahitleri olaydan sonra kaçmayı başarırken, olay yerine gelen işgal askerlerinin etrafta kuş uçurtmadığı ve havaya aydınlatma mermileri atarak bölgeyi kordon altına aldıkları ifade edildi.

Siyonist uzmanlar, eylemin çok dikkatli ve planlı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, direnişçilerin çok yakın mesafeden ateş açıklarını ve gaspçıların öldüklerinden emin olduktan sonra bölgeden ayrıldıklarını ifade ettiler.

Olayın duyulması üzerine bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, direnişçileri tebrik ettiklerini belirterek, eylemin direniş projesini tasfiye etmek için Abbas ile işgalciler arasında sürdürülen güvenlik işbirliğini anlamsız kıldığını ifade etti.

Diğer taraftan eylemle ilgili askeri bir bildiri yayınlayan İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, dört gaspçının ölümüyle sonuçlanan El-Halil’deki kahraman eylemi resmen üstlendi.

Qudspress’e bir açıklama yapan Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde, eylemin Kassam Tugayları’na bağlı mücahitler tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.