FilistinHaberlerOrtadoğu

Benny Gantz: İsrail’i kuşatan cephelerden hiçbirinde istikrar yok

İşgalci İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, İsrail’i çevreleyen cephelerin hiçbirinde istikrar olmadığını ve belirsizliğin devam ettiğini belirterek, son yıllarda Gazze, Lübnan, Suriye ve İran’da çok şeylerin değiştiğini söyledi.

Gantz yaptığı açıklamada, işgal rejiminin şu anda Mısır yönetimiyle gerçekleştirdiği iyi ilişkiler nedeniyle Sina ve sınır bölgesinde süren sükûnetten dolayı fazlasıyla memnun olduklarını ifade etti.

Gazze’deki durumu da değerlendiren Gantz, şu anda Gazze’de Hamas ve İslamî Cihad hareketlerinin etkin olduğunu belirterek, hem bunların hem de bunların yanında yer alan diğer hareketlerin işgal rejiminin varlığını yok etmek için çalıştıklarını kaydetti.

İsrail ordusunun Gazze’de geniş çaplı bir çatışmaya girmesinin kesin olduğuna dikkat çeken Gantz, Gazze’de meydana gelecek bir çatışmanın işgal rejiminin üçte ikisini etkilemesinin büyük bir sorun olduğunu hatırlattı.

Sina’da operasyon yapıp yapmayacaklarının sorulması üzerine Siyonist komutan, Mısır’ın zaten gerekenleri yaptığını ve şu an itibariyle böyle bir şeye ihtiyaç duymadıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.