AvrupaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Berlin’de binlerce kişi ırkçı İsrail’in saldırılarını protesto etti

Terörist rejim İsrail’in Gazze’ye yönelik kanlı saldırıları dünyanın dört bir yanında protesto ediliyor. Almanya’nın başkenti Berlin’de binlerce kişi Kottbusser Tor Meydanı’nda toplanarak İsrail aleyhine sloganlar attı.

Birçok Filistin derneğinin çağrısıyla, ırkçı İsrail’in Doğu Kudüs’e ve Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteri için binlerce kişi Kreuzberg semtindeki Kottbusser Tor Meydanı’nda toplandı. Daha sonra yürüyüşe geçen göstericiler, Kottbusser Damm ve Sonnenallee caddeleri üzerinden Neukölln belediye binasının önüne kadar yürüdü.

Bu arada Almanya hükümeti, İsrail bayrağının yakılmasına tahammül etmeyeceklerini bildirirken, bu doğrultuda son zamanlarda bir çok kişinin tutuklandığını bildirdi.

Almanya başbakanı sözcüsü de direniş güçlerinin siyonist İsrail’e roket saldırısını kınayan açıklama yaptı.

Fransa’da ise terör rejimi İsrail’in Filistin halkına yönelik cinayetlerinin kınanmasına dair gösteriler yasaklandı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bugün yapılması planlanan iki farklı Filistin’le dayanışma gösterisinden biri polis tarafından iptal edildi.

Amerika’da ise Demokrat Temsilciler Meclisi Üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, Kongredeki konuşmasında, Filistinli yaralı kız çocuğunun yer aldığı fotoğrafı göstererek, ABD yönetimine “sorumlu davranma” çağrısı yaptı

ABD’de ırkçı İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan Demokrat Biden yönetimi ile Beyaz Sarayın bu duruşuna karşı çıkan Kongredeki Demokratlar arasındaki çatlak büyüyor.

ABD Kongresinin ilk kadın Müslüman vekillerinden Filistin kökenli Rashida Tlaib, Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Savunma Bakanı Lloyd Austin ve parti liderlerinin açıklamalarının Filistinlilere değinmediğine işaret ederek, söz konusu açıklamalarda “evlerinden çıkarılanlar, gözaltına alınanlar ve ibadethanelere atılan göz yaşartıcı bombaların” yok sayıldığına dikkati çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.