FilistinHaberlerOrtadoğu

Berlusconi yaptığı açıklamalarla siyonistleri geride bıraktı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah el-Berdevil, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Gazze’ye karşı barbar savaşı destekleyen açıklamalarda bulunmasının Filistin halkının en basit hakkını bile yok sayan ve daha fazla Filistinli masum insanın ölmesini özendiren tehlikeli bir tutum olduğunu belirterek, bu açıklamaların terör devletinin sürdürdüğü cinayetleri destekleme anlamına geldiğini söyledi.

Dr. Berdevil, Berlusconi’nin yaptığı açıklamalar üzerine dün (03 Şubat Çarşamba) yazılı bir açıklama yaptı. “Berlusconi yaptığı açıklamalarla aşırılıkta ve ırkçılıkta Siyonistleri geride bıraktı. Gazze konusunda Siyonist liderlerin yalanlarını görmek için Gazze’ye buyursun”.

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi Siyonist parlamento Knesset’te yaptığı konuşmada şöyle demişti: “İşgal devletinin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’den attığı füzelere karşılık vermesi adil bir karşılıktır. İsrail’in şimdiki sınırlar içinde güvenli olması ve bir Yahudi devleti olarak varlığını sürdürmesi bizim için ahlaki bir sorumluluktur. Aynı zamanda bizler, yeniden antisemitizm dönemine de dönmek istemiyoruz”.

Knesset üyelerine seslenen Berlusconi, “Vahyin örneğini bir kenara bırakırsak, sizler Ortadoğu’da demokrasi ve özgürlüğün en büyük örneğisiniz” demişti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.