HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Beşar el’Caferi: Suriye hadiseleri dünyanın tek kutuplu sisteminin çöktüğünü gösterdi

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakan Yardımcısı Beşar El Caferi, Suriye’nin stratejik bir bakış açısıyla dış politikasında yanılmayacağını teyit ederek, ”bölgeye sunulan birçok proje ve anlaşmaya karşı Suriye’nin tutumunun doğruluğunu günlerce kanıtlayan şey bunu kanıtlıyor.” dedi.

Şeyh Fayez Şeyh Abdül Rahman Şeyh Namis başkanlığındaki bir dizi aşiret şeyhi, din adamı ve ileri gelenlerinden oluşan bir heyet ile yaptığı görüşmede El Caferi, “Suriye’ye karşı savaş, çoğunlukla Suriye’nin Arap ve üniter pozisyonlarından, özellikle Filistin meselesinden kaynaklanan eski siyasi ve tarihi hesapların tasfiyesidir” dedi.

El Caferi, açıklamasının devamında  ”Hiç kimse ülkesinin bağımsızlığı, gururu ve haysiyeti için Suriye’nin ödediği bedel kadar bir bedel ödemediğini ve düşmanlarının çokluğuna rağmen onu zafere taşıyanın  da bu olduğunu” belirtti.

Heyet ise, Suriye Arap halkının geri kalanının yanı sıra tüm aşiretlerin, ülke son teröristten kurtarılana kadar ülkelerinin yanında ve liderlerinin arkasında durduklarını doğruladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.