HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşar Esad Uluslararası Ticaret Fuarı İle Zaferini Tüm Dünyaya İlan Etti

Bugünlerde başkent Şam’da düzenlenecek olan uluslararası ticaret fuarını Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın zaferi olarak yorumlayan Bloomberg dergisi düzenlenecek olan fuar ile birlikte Esad’ın zaferini ilan ettiğini savundu.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Suriye ve müttefikleri Suriye’yi parçalamak isteyen devletler ve örgütler karşısında uluslararası ilk fuarını düzenleyerek açıkça zaferini ilan etmektedir.

5 yıldan sonra Başkent Şam’da gerçekleşen ilk uluslararası ticaret fuarında doğrudan fuara katılan 23 ülke bayrağının olduğu belirtilirken fuarın açılışında ise 20 ülke bayrağının daha ilave edildiği ifade edildi.

Uluslararası Ticaret Fuarının Suriye Başbakanı İmad Kamış’ın perşembe günü gerçekleştirdiği açılışla ziyarete açıldığı belirtildi.

İran, Rusya ve Çin’in fuara karılanlar listesinde olduğu açıklandı.

Aynı zamanda Suriye Haber Ajansı Sana’dan alınan bilgiye göre; Fransa, İngiltere ve Almanya’dan da şirketlerin fuara katılacağı bildirildi.

Suriye Devler Başkanı Beşar Esad, İran ve Rusya’nın yardımlarıyla Suriye’de iktidarını güçlendirmiştir. Silahlı gruplar tarafından işgal altında tutulan kentleri ve bölgeleri tek tek geri alan Suriye ordusu, IŞİD terör örgütünü müttefiklerinin de desteği ile geri çekilmeye mecbur bırakmıştır.

Batı ve diğer Körfez ülkelerinin Beşar Esad’ı iktidardan indirmeye yönelik tüm çabaları boşa gitmiş ve Esad Suriye’deki iktidarını daha sağlama almıştır.

Amerikalı eski diplomat Robert Forud CNN’e yaptığı bir açıklamada; Beşar Esad’ın Suriye iç savaşından daha fazla güç alarak çıktığını söyleyerek; “rahatsız edici olan ise Amerika’nın desteğini alan muhalifler bu savaşta yenilgi almışlarıdır” ifadelerini kullandı.

Suriye Başbakanı İmad Kamış, Sana Haber Ajansına yaptığı açıklamalarda Suriye’yi yeniden ve hızlı bir şekilde inşa edeceklerini belirterek; “Suriye ordusunun kazandığı zaferler ile birlikte geleceğimizi hep birlikte yeniden hazırlayacağız” dedi.

Gerçekleşecek olan Uluslararası Ticaret Fuarı ile birlikte tüm dünyaya Suriye’yi yeniden inşa edeceklerinin mesajını verdiklerini söyleyen İmad Kamış, bunun ekonomik zafer olduğunu ifade etti.

El Vatan gazetesi ise konu hakkında yaptığı haberde; “Uluslararası ticaret fuarı ile birlikte Suriye terör örgütleri ve terör örgütlerini destekleyen ülkeler karşısında zaferinin yakın olduğunu ilan etmektedir” başlığını attı.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.