HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Beşşar Caferi: Şam Terörizmle Mücadeleyi Sürdürecek

Batılı devletlerin Suriye’de terör örgütlerini desteklemesini eleştiren Suriye’nin BM daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, Suriye’nin kendi toprakları üzerinde terör örgütlerine karşı mücadeleyi sürdüreceğini bildirdi.

BM Suriye Temsilcisi Beşar Caferi’ye göre; Birleşmiş Milletler Suriye’de terörizme destek verdiği için şuan büyük bir kriz ve anlaşmazlıkla karşı karşıya kalmış durumda.

Birleşmiş Milletler Suriye Temsilcisi Beşar Caferi yaptığı açıklamada şunları söyledi: Terörizmle mücadeleye devam edeceğiz. Şuan Şam’ın doğusunda bir tür “terörist çılgınlığı” yaşanmaktadır ve bunun bir anca önce durdurulması gerekir.

Caferi daha sonra Suriye’yi teröristler için bir cehenneme çevireceklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: Doğu hattının ve İdlib’in akıbeti Halep gibi olacaktır.

Birleşmiş Milletler Suriye temsilcisi ayrıca, Birleşmiş Milletler’in, Türkiye’nin Afrin operasyonu ile Suriye’nin hakimiyetine saldırmış olmasını görmezden geldiğini belirtti.

Caferi daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri Suriyelilerin akan kanını kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaktadır. Terörizmi desteklemek uğruna Şam’da 8 milyon Suriyelinin canını tehlikeye atmak kabul edilemez bir durumdur.

BM Güvenlik Konseyi dün Suriye’de 30 günlük bir ateşkes uygulanması kararnamesini onayladı ancak Rusya’nın baskısıyla terör örgütleri ateşkesin kapsama alanına girmekten son anda çıkarıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (36) içerik yüklenmiştir.