HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad Din Alimleriyle Görüştü.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad bugün mübarek Ramazan Ayı münasebetiyle İslam dinin önde gelen din adamlarından bir heyeti Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el Seyit ve Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bederettin Hassun’un katılımıyla kabul etti.

Suriye’deki son gelişmeler ve yaşanan krizde din adamlarının rolünün ele alındığı görüşmede Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad; din ilkeleri ve değerlerinin çarpıtılmasına karşı mücadele ve halkın bilinçlendirilmesinde din adamlarına düşen misyona vurgu yaptı.

Esad dini kurumların da bu bağlamdaki rolüne dikkat çekerken, dini mefhumların telkin ile değil analiz ve benimsetme yöntemiyle öğretilmesi önemine vurgu yaptı Esad aynı zamanda önümüzdeki sürecin sosyal, ideoloji ve kültürel açıdan daha zor bir süreç olacağına işaret etti.

Din adamları ise İslam dininin çarpıtılmasıyla mücadele ve gerçek değerlerinin pekiştirilip yayılması yönündeki çabalarını azimle sürdüreceklerini belirtti. Radikal ideolojiler sahip terör örgütlerin dini tamamen çarpıttıklarına dikkat çeken din adamları; bu örgütler ve onları provoke eden güçlerin gerçek İslam dini ile hiçbir ilgileri olmadıklarını, dini çarpıtıp edat olarak kullandıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.