HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad iktidarının 10.yılını kutluyor

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın anayasal yemininin onuncu yıl dönümü münasebetiyle Başbakan Muhammed Naci Utri Suriye’nin en yüksek bayrak direğinin açılışını yaptı.

Yüksekliği 107 metre olan direğe 637 metre kare ebadındaki Suriye bayrağı çekildi. Baas Partisi Bölgesel Yönetim Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Sait Buheytan, açılışta yaptığı açıklamada el-Esad’ın cumhurbaşkanlığa gelişinin 10. yıl dönümünün büyük bir gün olduğunu belirterek bu münasebetle bağımsızlığın sembolü olan bayrağın en yükseğe çekildiğini ifade etti.

Diğer yandan Başbakan Muhammed Naci Utri; el-Esad’ın başkanlığında geçen son on yıl boyunca Suriye’de ekonomik ve sosyal olarak büyük başarılar elde edildiğini bütün alanlarda gelişme sağlandığını söyledi.

Suriye’nin ulusal ilkelerine, değerlerine ve haklarına bağlı olduğuna değinen Utri, yaşanan gelişmelerin Suriye’nin bağımsız kararlar alarak uyguladığının bir ifadesi olduğunu dile getirdi.

Çocuklardan oluşan bir grubun ulusal marş ve şarkılar söylediği açılış törenine Baas Partisi Bölgesel Yönetim Üyesi Sait Ayleya’nın yanında Eğitim, Enformasyon, Kültür, Telekomünikasyon ve Teknoloji, Yerel İdare bakanları katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.