HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad, Ramazan bayramı namazını Enes Bin Malik camisinde kıldı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad mübarek Ramazan Bayramı namazını Şam’ın Maliki Semtindeki Enes Bin Malik Camisinde kıldı.

Cumhurbaşkanı ile bayram namazını kılanlar arasında, parti ve devlet üst düzey yetkilileri, halk meclisi bazı üyeleri, Cumhuriyet Genel Müftüsü, İslam dini alimleri ve vatandaşlar yer aldı.

Cumhurbaşkanı Esad’ı Cami avlusunda Vakıflar Bakanı, Cumhuriyet Genel Müftüsü Sosyalist Arap Baas Partisi Genel Sekreter Yardımcısı, Halk Meclisi Başkanı ve Başbakan karşıladı.

Cumhurbaşkanı Esad ve beraberindekiler bayram namazını Cami İmamı Şeyh Ahmet el-Cezairi imamlığında kıldılar.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Bayram Namazı ardından Şeyh Cezairi’nin verdiği bayram hutbesini dinledi. Şeyh Cezairi bayram hutbesinde Mübarek Fıtır bayramının yüce anlamlarını belirterek, vatan evlatları arasında sevgi ve kardeşliğin önemini vurguladı.

Bayram Hatibi, İslam’ın ümmeti ayırmadığını bilakis birleştirdiğini ve güçlendirdiğini, zayıflatmadığını güçlendirdiğini, cehalet ve taassupla mücadele ettiğini, tekfircilik ve şiddeti reddederek tek bir vücut haline dönüştürdüğünü söyledi.

Şeyh Cezairi, ey yüce bayram seni büyük bir sevinçle karşılamak isterdik lakin krizdeyiz, Allahtan ricamız bu krizi ümmetin üzerinden zeval etmesi yüce Allah ve Resul’unun çağırdıkları ve istedikleri gibi ümmetin kalplerin birleşmesi için birliğin olması güven ve istikrarın geri gelerek çocuklarımızın yüzende o gülücükleri görmeyi temenni etti.

Şam Biladı’nın ilim, iman ve taharetin yurdu olduğunu okulları, ve şeriat enstitülerinin Arap ve İslam ümmetlerine çok şeyler sunduğunu ifade etti.

Şeyh Cezairi hutbesinin sonunda Allah’u Teala’ya yönelerek bayramın vatan ve ümmet için hayırlara vesile olmasını temenni ederek sevgi ve kardeşlik içerisinde bir yaşam dileyerek Cumhurbaşkanı Esad’a ülkenin Hayri için dilediklerini yerine getirmesi, halkımıza ve ,ülkemize güven ve istikrarın yeniden gelmesini temenni etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.