HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad, Reyhanlı’da meydana gelen bombalı saldırıları nefretle kınadı

Beşşar Esad, Suriye Adına yaptığı yazılı açıklamada ; Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıları nefretle kınadığı belirtti.

Bu gibi çirkef suçların terör olgusunun bölgede yayılmasının direk sonucu sayıldığını, Türkiye ve Suriye halkları arasındaki ilişkileri sabote hedefli olduğunun altını çizdi.

SANA’nın bir nüshasını aldığı beyanında; bu korkak ve çirkef terör eylemlerine ilişkin Suriye’ye yönelik yapılan tüm suçlamaların kesinlikle hiç bir aslı gerçeği olmadığına vurgu yaptı. Bu terör eylemlerinin Suriye’nin ahlaki ve siyasi sistemine ilaveten uluslararası sorumluluklarıyla tamamen çeliştiğine dikkat çeken hükümet; Suriye ve Türkiye halklarının Türkiye’deki hükümetin teröre destekte izlediği politikaların bedelini kanlarıyla ödediklerini vurguladı.

Hükümet beyanında ayrıca; Suriye ve Türkiye arasındaki ortak sınır bölgelerindeki durumların aldıkları bu halden tamamen Türkiye hükümetinin sorumlu olduğunu ifade ederek, Türk hükümetinin bu bölgeleri teröristlerin karargah ve geçit merkezlerine dönüştürdüğünü belirtti. Beyanda Türkiye hükümetinin aynı zamanda Türkiye topraklarını Suriye’de masum kanları akıtan ve her türlü vahşette bulunan teröristlere gereken tüm desteği temin ettiğini ekledi.

Beyanının sonunda Suriye Cumhuriyeti hükümeti; Reyhanlı patlamalarında şehit düşenlerin ailelerine ve kardeş Türkiye halkına taziyelerini takdim ederek, yaralılara da acil şifalar diledi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Haziran 2021 (36) içerik yüklenmiştir.