HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad, Sudan dışişleri bakanı ile görüştü

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar El-Esad Sudan Başkanı Ömer Hasan El-Beşir’den iki kardeş ülke ilişkilerinin yanı sıra Sudan’daki gelişmeleri içeren bir mektup aldı. Mektubu Cumhurbaşkanı El-Esad’a Sudan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Karti iletti.

Cumhurbaşkanı el-Esad’ın Sudanlı Bakan ile yaptığı görüşmede, Sudan tarafları arasındaki barış görüşmelerinin ulaştığı aşama, bu yönde harcanan çabalar ele alınırken el-Esad Suriye’nin Sudan’da yeniden istikrar ve güvenliğin sağlanması ve Darfur Bölgesi sorununun çözümlenmesi için Katar’ın harcadığı çabaları desteklediğini söyleyerek son olarak imzalanan barış anlaşmasının en kısa zamanda bütün Sudan’da uygulanması yönünde umutlarını dile getirdi.

Görüşmede, başta Filistin olmak üzere Arap sahasındaki son gelişmeler, Filistin uzlaşmasının sağlanması ve Libya’da düzenlenecek Arap zirvesine hazırlıklar da incelendi.

Görüşmeye, Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim, Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Enformasyon Danışmanı Buseyna Şaban, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat, Dışişleri Bakanlığı Arap Ulusu Departman Müdürü ve Sudan’ın Şam Büyükelçisi katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.