HaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad: Suriye terörle mücadelede ciddidir

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, ülkesinin terörle mücadelede ciddi olduğunu ve bu ciddiyetini kesinlikle sürdüreceğini belirtti.

Lübnan El Cedid kanalının verdiği haberde, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad Pazartesi günü Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Maki ile Şam’da yaptığı görüşmede, Suriye’nin terörle mücadelede ciddi olduğuna değinerek, ülkesinin, Ulusal Koalisyon Güçlerinin müzakereleriyle eşzamanlı olarak, terörle mücadelesini sürdüreceğini açıkladı.

Beşşar Esad ayrıca, bazı ülkelerde kök salan terörün köklerinin kurutulmasının ancak gerçekçi uluslar arası iradeyle mümkün olduğunu belirtti.

Suriye Cumhurbaşkanı konuşmasının devamında, bazı bağımsız ve batılı ülkelerin sorun yaşadıklarını ve bu sebeple de her bahane ve vesileyle baskılara karşı hareket etme çabasında olduklarını kaydetti.

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Maki ise bu görüşmede ülkesinin, Suriye’nin güvenlik ve istikrarı sağlama yolunda izlediği yol ve siyasetleri desteklediğini belirtti.

Maki ayrıca, Belarus’un her zaman Suriye halkının yanında olup, direniş temellerini güçlendirme isteğinde olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.