HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad: terörizm ile mücadelenin yanında siyasi diyaloğu da destekliyoruz

Suriye cumhurbaşkanı ülkesinin terörizm ile mücadeleye ilaveten siyasi diyalog ve ulusal uzlaşmaya da destek verdiğini duyurdu.

İRİB’İn bildirdiğine göre Beşar Esad dün Rusya’nın Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentiev ile Şam’da gerçekleşen görüşmede, Suriye yönetiminin bir yandan terörizm ile mücadeleye devam ederken, diğer yandan da siyasi diyalog ve ulusal uzlaşmanın güçlendirilmesine karar vererek, anayasa değişikliği ve yeni parlamento seçimlerini gerçekleştirmede kararlı olduğunu belirtti.

Esad ayrıca Suriye ordusu ve müttefiklerinin Suriye topraklarını teröristlerin şom varlığından temizleme başarısı ardından siyasi faaliyetler için daha fazla ortam hazırlandığını, özellikle de Suriye hükümetinin ülkede kanların durmasını, istikrar, güvenlik ve vahdeti güçlendirecek siyasi projelere olumlu yaklaştığını belirtti.

Yapılan görüşmede Ruysa temsilcisi Alexander Lavrentiev de Moskova’nın Suriye hükümetine terörizm ile mücadelede desteğe devam edeceğine vurgu yaparak, aynı zamanda krizin çözümlenmesi, ülkede vahdet, huzur ve güvenliğin sağlanarak korunmasına dair siyasi sürece de destek vereceğini duyurdu

Kapalı