FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad ve Halid Meşal görüştü

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın dün öğleden önce Filistin Ulusal Direniş Hareketi HAMAS’ın Başkanı Halid Meşal ve büro üyelerinden bir grubu kabulü sırasında Filistin topraklarındaki gündem konularını ele aldı.

Görüşmede bunun yanı sıra, gayrı insani katı ablukanın uygulanması sonucunda Filistinlilerin Gazze Kesiminde yaşadıkları dramatik acılar, ve ablukanın kaldırılması için değişik düzeylerde harcanan çabalar değerlendirildi.

Filistinliler arasında ulusal uzlaşmanın sağlanması ve bu konuda harcanan çabaların ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı el-Esad, Suriye’nin her zaman tüm Filistinlilerin aynı safta olmalarına özen gösterdiğini ve ulusal uzlaşmanın sağlanması için harcanan her çabayı desteklediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı el-Esad, Filistinlilerin haklarını geri alma ve Filistin davasının maruz kaldığı meydan okumaları aşma yönünde çalışmaları için ulusal uzlaşmayı sağlamanın tek yol olduğunu varsaydı.

Kendi tarafından HAMAS Hareketi Polit Büro Başkanı Meşal, Suriye ve Cumhurbaşkanı el-Esad’ın Filistin halkına yardım etme ve ona uygulanan ablukayı kaldırmanın yanı sıra Filistin saflarının birleştirilmesi için harcadığı çabalar ve sağladığı desteğe büyük takdirlerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.