HaberlerLatin Amerika

Beşşar Esad’tan Chavez’e mesaj

Venezüella Başkanı Hugo Chavez Karakas’ta Başkanlık Sarayında Enformasyon Bakanı Muhsin Bilal’ı kabul etti. Bakan Bilal Başkan Chavez’e Beşşar el-Esad’ın iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesiyle ilgili mektubunu iletti.

Başkan Chavez, Suriye ile ilişkilerini geliştirmeye ve bu ilişkileri en üst düzeye taşımaya özen gösterdiğini belirterek iki ülke ilişkilerini çok iyi olarak nitelendirdi.

Chavez, “ekonomik, ticari, turizm, enformasyon ve kültürel işbirliğinde somut adımlar atmak amacıyla birlikte çalışacağız. Suriye ve Venezüella’yı bir araya getiren, hedefleri gerçekleştirme ve ortak davalara hizmet etme yönündeki ortak mücadeledir” dedi.

Venezüella Başkanı Chavez, Suriye’nin işgal altındaki Golan tepelerini iade etme hakkını, Filistin Direnişini ve Filistinlilerin Bağımsız Filistin Devletini kurma hakkını desteklediğine vurgu yaptı.

Görüşmede, batının medya hegemonyasını kırmak ve iki tarafı ilgilendiren davalar konusunda gerçekleri yansıtmak amacıyla, enformasyon alanında işbirliğini pekiştirme üzerinde anlaşmaya varıldı.

Görüşmeye, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Nicolas Maduro, İçişleri, Ticaret, Tarım, Petrol, Enformasyon Bakanları ve Suriye’nin Karkas Maslahatgüzarı katıldılar.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.