AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Beşşar Esad’tan Fas Kralı’na mektup

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad, Fas Kralı 6. Muhammed’e Arap sahasında bir çok önemli davanın yanı sıra bölgenin maruz kaldığı meydan okumalara ilişkin bir mektup gönderdi.

Mektubu, Tatvan şehrinde Fas Kralı 6. Muhammed ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Faruk el-Şara teslim etti.

Görüşmede, İsrail’in keyfi uygulamalarından dolayı Kudüs şehrinin kimliğini ve kutsallığını değiştirmek amacıyla yapılan Yahudileştirme çalışmaları yanında Gazze halkını hedefleyen zalim abluka ve ablukanın bitirilmesi için Arapların ortak tutum almalarının önemi üzerinde duruldu.

Genel bir şekilde Arap sahasındaki durumların da ele alındığı görüşmede, ortak Arap çalışması çizgisinin doğru yola girmesi amacıyla yoğun çabaların harcanması gerekliliği belirtilirken, iki kardeş ülke Suriye ve Fas arasındaki ilişkiler de gözden geçirildi.

Fas Kralı, Suriye’nin Arap dayanışmasının tekrar canlandırılması ve Arap ulusunun geleceğini etkileyecek davaların savunulmasında oynadığı önemli rolüne takdirlerini dile getirdi.

Görüşmede, Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Basın Müsteşarı Buseyna Şaban ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal el-Mikdat hazır bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.