HaberlerLübnanOrtadoğu

Beyrut’a füze saldırısı Siyonist İsrail’in hedeflerini gerçekleştirmek içindir

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Nebil Kavuk, dün 5 kişinin yaralanmasına neden olan Beyrut’u hedef alan füze saldırısının, Irak ve Suriye’deki teröristlerin girişimleri doğrultusunda olduğunu belirterek bunun ancak siyonist İsrail’in hedeflerinin gerçekleşmesine yardımcı olacağını belirterek kınadı.

Sözkonusu saldırıyı düzenleyenler ve planlayanların hedefinin direnişe baskı yapmak ve korkutmak olduğunu söyleyen Kavuk, bunun da nedeninin onların yenilgileri olduğunu zira direnişin kimseye haraç vermediğini söyledi.

Hizbullah yetkilisi, teröristlerin Irak ve Suriye’deki faaliyetlerinin tamamen Amerika ve ırkçı İsrail rejiminin siyasetleri doğrultusunda sürdüğüne dikkat çekerek, bunların açık bir şekilde zaten onlardan mali ve askeri destek aldıklarının da görüldüğünü söyledi.

Şeyh Nebil Kavuk, Lübnan içinde ve dışında direnişin silah dengesini değiştirmelerine asla izin vermeyeceğini belirtirken direnişin bugün siyasi, askeri ve halk desteği açısından en yüksek konumunda olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.