HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Beyrut’ta düzenlenen “Dünya Alimler Birliği Direniş Konferansı” kapanış bildirisi yayınladı

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen 1. Dünya Alimler Birliği Direniş Konferansı” dün ortak bir deklarasyon yayınlayarak çalışmasına son verdi.

Lübnan el-Minar televizyonunun bildirdiğine göre “Filistin İçin Birlik” adı altında düzenlenen Dünya Alimler Birliği Direniş Konferansı” kapanış bildirisinde, siyoniszm tehlikesine karşı koymak ve Filistin’i müdafa etmek için müslümanların birlik ve dayanışma içinde olmaları zarureti hatırlatılarak, İslam dünyasının en öncelikli meselesinin Filistin meselesi olduğuna vurgu yapılmıştır.

Kapanış bildirisinde ayrıca dünya müslümanların Veliyyi emri olarak İslam İnkılabı lideri Ayetullah Hamanei’nin Filistin meselesine göstermiş olduğu ilgi ve önem takdirle anılmıştır.

Dünya Alimler Birliği Direniş Konferansı” kapanış bildirisinde ayrıca Amerika ve Avrupa ülkelerinin siyonizmin asıl hamileri olduğu ve çok büyük mali finans ve yardım sağlayarak bu rejimin Filistin ve bölge halkları aleyhindeki cinayetlerinin devam etmesine ortam sağladıkları bildirilmiştir.

Bu bildiri de ayrıca bölge üzerinde oynanan oyunlara temasla tekfirciler ve terörizmle mücadele zarureti hatırlatılarak, bölge güvenliğini yok ederek kaos oluşturan bu terörist tekfirci örgütlerin siyonizme ve dünya müstekbirliğine bağlı oldukları belirtilmiştir

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.