HaberlerOrtadoğu

Beyt Furik’te Çıkan Çatışmalarda Bir Kişi İşgal Askerlerinin Ateşiyle Yaralandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etmesinden sonra işgal altındaki Filistin topraklarında başlayan intifada devam ederken, Nablus’un doğusunda yer alan Beyt Furik kasabasında çıkan çatışmalarda bir kişinin işgal askerlerinin ateşiyle yaralandığı belirtildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre dün gece geç saatlerde kasabayı basan işgal güçleri bazı evlere baskın düzenleyip arama yaptı ve Ahmed Sabah (17) adındaki Filistinli genci tutukladı. Daha sonra belde halkına işgal güçlerine karşı çatışmak için gençlerin dağa çıkmalarına izin verilmemesini isteyen bildiriler dağıttılar.

Öte yandan ABD Başkanı Trump’ın kararına yönelik Filistin’de başlayan intifadayı bastırmak isteyen işgal güçleri dün gece ve bugün sabah Batı Yaka’nın değişik noktalarına baskın yaparak 1 Filistinliyi tutukladılar.

Bugün sabah erken saatlerde Kefer Raî, Arabe, Ya’bed, Raba ve Celkamus beldelerine baskın yapan işgal güçleri, çoğunluğu Hamas mensubu 9 kişiyi tutukladı. Aralarında şehit babasıyla, Özgürlerin Vefası’nda özgürlüğe kavuşan ve sürgüne gönderilen şahısların yakınları da var.

Beyt Furik ve Nebi Salih köylerinde yapılan baskın ve aramalarda da üç kişi tutuklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.