FilistinHaberlerOrtadoğu

Beyt Hanun katliamı siyonist akidenin bir parçasıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonist işgal ordusunun dün akşam (12 Eylül Pazar) Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun Kasabası’nda üç Filistinli vatandaşı şehit etmesinin, Filistin halkına karşı her türlü cinayeti ve katliamı meşru gören Siyonist akidenin bir parçası olduğunu belirtti.

Siyonist tank ve topların Beyt Hanun’u bombalamaları sonucu yaşlı bir Filistinli ile torunu ve üçüncü bir Filistinli şehit olmuştu.

“Bu katliam, Siyonist akidenin bir parçasıdır. Siyonist işgal ordusu her bayramda mutlaka Filistin halkına karşı bir katliam gerçekleştiriyor” diyen Dr. El-Berdevil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geriye doğru gittiğimizde her bayramda, bayramı zehir etmek için işgal ordusunun Filistin halkına karşı katliamlar gerçekleştirdiğini göreceğiz. Filistin halkı olarak işgalcileri yurdumuzdan çıkarmak ve Filistin topraklarını özgürlüğe kavuşturmak için yaralarımızı sarıp cihad ve direnişe devam etmekten başka seçeneğimiz yoktur”.
Hamas lideri daha sonra şöyle dedi: “Fetih yönetimi Filistin halkını satıp müzakerelere gitmeseydi, Arap rejimleri de Filistin halkına karşı kurulan komplolara katılmasaydı ve İslam ülkeleri de Filistin toprağıyla Filistin kanının mukaddes olduğunu bilseydi bütün bunlar olmazdı”.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.