FilistinHaberlerOrtadoğu

Beyt Hanun’a sızma girişimi engellendi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı durumundaki Ulusal Direniş Tugayları, Gazze’nin kuzey kesimine sızmaya çalışan Siyonist birliğe karşı kendisine bağlı direnişçilerin karşı koyduğunu ve düşmanın geri çekilmesini sağladığını belirtti.

Direniş Tugayları operasyonla ilgili olarak dün bir bildiri yayınladı. “Direniş Tugayları’na bağlı direnişçiler saat 11:45’te Erez sınır kapısı yakınlarında düşmanla şiddetli bir çatışmaya girdiler. Bölgeye sızmaya çalışan işgal güçleri karşılaştıkları direniş karşısında geri dönmek zorunda kaldılar”.

Bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Ulusal haklarımıza ulaşmamız için direniş biricik yoldur. Dün akşam yaşanan çatışma, Filistin topraklarına saldıran işgal güçlerine karşı koymaya her zaman hazır olduğumuzu gösteriyor”.

Diğer taraftan işgal radyosu verdiği haberde, Gazze’den 1948’de işgal edilmiş topraklarda kurulan Siyonist yerleşim birimi Sderot’a bir füzenin düştüğünü duyurdu, ancak patlayan füzenin can ve mal kaybına neden olmadığını iddia etti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.