FilistinHaberlerOrtadoğu

Beyt Hanun’da çatışma çıktı, siyonistler püskürtüldü

Siyonist işgal ordusuna bağlı askeri bir birliğin dün akşam (9 Eylül Çarşamba) yoğun ateş eşliğinde Gazze’nin kuzeyinde bulunan Beyt Hanun şehrinin doğu kısmından birkaç yüz metre içeri girdiği bildirildi.

Yerel kaynakların yaptığı açıklamaya göre birkaç zırhlı araçla birlikte bölgeye giren işgal birliği buradaki su kuyularını tahrip edip, arazileri de top ateşine tuttu.

Görgü şahitleri ise olayla ilgili olarak verdikleri bilgide, bölgeye giren işgal birliğine, direniş gruplarının ağır havan toplarıyla, İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin de RPG’lerle saldırdığını ifade etti.

Diğer taraftan el-Kefarine’de yapılan gösteriye müdahale eden işgal güçlerinin Filistinli bir genci yaraladığı ifade edildi.

İşgal ordusunun, atılan füzelere misillemede bulunma iddiasıyla Gazze’ye yönelik saldırılarını son günlerde daha da artırdığı gözleniyor. Sık sık Gazze’nin sınır bölgelerine saldıran işgal ordusu şimdiye kadar 7 kişiyi katletti, çok sayıda kişiyi yaraladı ve onlarca dönüm tarım arazisini telef etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.